Smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstrakta HIPPOCOR® klīniskais novērojums

Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūts 2021. gadā uzsāka smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstrakta HIPPOCOR® klīnisko novērojumu (Omega – 3, 6, 9 taukskābes no smiltsērkšķiem)1,2, kurā iekļauti pacienti ar paaugstinātu sirds un asinsvadu slimību reziduālo (atlieku) risku*.

Pētījuma ietvaros papildus standarta medicīniskajai terapijai un zāļu lietošanai, iekļautie pacienti lieto 2000 mg (divas kapsulas) HIPPOCOR® uztura bagātinātāju.
No 59 pētījumā iekļautajiem pacientiem 39 ir pabeigta pilnu trīs mēnešu novērošana. Sākotnējie rezultāti liecināja, ka produkts ir drošs lietošanai (netika novērotas nevēlamas blakusparādības).
Jaunākie klīniskā novērojuma pētījuma rezultāti liecina, ka produkta HIPPOCOR® lietošana uzturā statistiksi nozīmīgi samazina sistolisko asinsspiedienu, zema blīvuma lipoproteīnu holesterīna jeb “sliktā holesterīna” un glikozes līmeni asinīs, kā arī veicina vielmaiņu.
Pēc šobrīd pieejamajiem datiem, secināms, ka papildus uzturā lietojot HIPPOCOR® normalizējas vielmaiņa. Novērojums turpinās, un tajā ir plānots iekļaut vairāk nekā 100 pacientu.

* Sirds un asinsvadu reziduālais jeb atlieku risks ir risks, kas saglabājas lielākajai daļai pacientu, neskatoties uz to, ka tiek lietoti standarta terapijā iekļautie medikamenti un ir sasniegts mērķa līmenis zema blīvuma holesterīnam, kā arī intensīvi tiek kontrolēts glikozes līmenis un arteriālais asinsspiediens.

Atsauces:
1 Sea Buckthorn Seed Oils as a Novel Omega 3 Source for Coronary Heart Disease Patients with Residual Risk, Iveta Mintale et al Medicina (Kaunas) 2022;58(Supplement 1);
2 How to Reduce the Residual Cardiovascular Risk: Focus on Phytosterols, Kristaps Erglis et al Medicina (Kaunas) 2022;58 (Supplement 1).