Liofililizācija

Liofilizācija (aukstuma kaltēšana) ir dehidratācijas process zemā temperatūrā vakuuma apstākļos. Liofilizācijas tehnoloģijā secīgi kaltējamais izejmateriāls tiek sasaldēts, tam seko spiediena samazināšana līdz vakuuma apstākļiem, kuros notiek sublimācijas process. Šajā procesā tiek apiets ūdens šķidrais agregātstāvoklis, jo sasaldētajā produktā esošais ledus sublimācijas procesā tiek pārvērsts gāzveida stāvoklī un tiek novadīts uz kondensatoru. Liofilizācijas tehnoloģijas priekšrocība ir tāda, ka izejmateriāls saglabā līdz pat 98% no tā sastāvā esošajām bioloģiski aktīvajām vielām.

síbiotech izmanto liofilizāciju ogu, augļu, ārstniecības augu un to pārstrādes produktu kaltēšanai, kas ļauj sagalbāt produktu labās īpašības un bioloģisko funkcionalitāti atšķirībā no konvencionālās kaltēšanas tehnoloģijas.

síbiotech liofilizāciju izmanto galvenokārt, lai sagatavotu izejmateriālu superkritiskajai šķīduma ekstrakcijai dabasvielu iegūšanai. Lai ekstrakcija būtu efektīva un to būtu iespējams standartizēt, ir nepieciešamas augstas kvalitātes izejvielas ar augstu bioloģiski aktīvo vielu daudzumu.

Papildus tam piedāvājam liofilizācijas pakalpojumus dažādiem izejmateriāliem, piemēram, ogām, augļiem, dārzeņiem. Katram produktam tiek izstrādāta atsevišķa metodoloģija, lai nodrošinātu produkta kvalitāti un procesa efektivitāti.