Kāpēc smiltsērkšķus sauc par Latvijas “oranžo brīnumogu”?

Lai arī smiltsērkšķu veselību veicinošās īpašības zināmas jau izsenis, tomēr šī oga joprojām ir nepietiekami novērtēta, tai piemīt unikāls bioloģiski aktīvo vielu sastāvs un liels veselību veicinošs potenciāls.

Nozīmīgi veselību veicinoši efekti

Pateicoties smiltsērkšķu augstvērtīgajam bioloģiski aktīvo vielu sastāvam, tiem ir nozīmīgi veselību veicinoši efekti – to lietošana uzlabo sirds un asinsvadu veselību, tiem piemīt antibakteriāls, pretiekaisuma, hepatoprotektīvs, antikancerogēns un pretvīrusu efekts, kā arī citas dziedinošas īpašības.
Veselīgās taukskābes un augu steroli.
Smiltsērkšķi satur veselīgās taukskābes (tostarp Omega 3, 6, 7 un 9), organiskās skābes, augu sterolus u.c.
Vitamīni.
Tas ir augs ar daudzpusīgām īpašībām, to augļi, lapas un dzinumi satur vairāk nekā 190 bioloģiski aktīvus savienojumus, tādus kā ūdenī un taukos šķīstošos vitamīnus – A, D, E, K, C un B vitamīnu grupu (B1, B2, B6).
Antioksidanti.
Ogas satur arī ievērojamu daudzumu dabisko antioksidantu kā, piemēram, askorbīnskābi (695 mg/100 g), tokoferolus (1-10 mg/100 g), karotinoīdus (3-15 mg/100 g) – īpaši beta-karotīnu (provitamīns A), likopēnu un zeaksantīnu, kā arī polifenolus (flavonoīdus).
Aminoskābes.
Ogas satur arī aminoskābes (18 dažādas aminoskābes, astoņas no tām ir neaizvietojamās – izoleicīns, leicīns, lizīns, treonīns, metionīns, triptofāns, valīns un fenilalanīns).
Mikroelementi.
Smiltsērkšķos ir vismaz 24 mikroelementi, no kuriem visvairāk ir kālijs, kam seko nātrijs un kalcijs.

Latvijā radīts unikāls smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstrakts

Oranžajās ogās uzkrāto dabas spēku tagad ikviens var uzņemt ar smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstraktu HIPPOCOR®, ko radījuši Latvijas zinātnieki sadarbībā ar ārstiem. Viena HIPPOCOR® kapsula atbilst aptuveni 50 gramiem svaigu smiltsērkšķu ogu, un tā ir bagātīgs augu valsts Omega-3,Omega-6, Omega-9 taukskābju avots.

Produkts radīts, izmantojot modernu, ilgtspējīgu un dabai draudzīgu tehnoloģiju – superkritisko šķīduma ekstrakciju ar ogļskābo gāzi (CO2), kas ir dabīgs, drošs un nekaitīgs šķīdinātājs (tā ir tā pati gāze, ko mēs izelpojam un kas tiek izmantota gāzēto dzērienu ražošanā). Pateicoties saudzīgajai bioloģiski aktīvo vielu iegūšanas metodei, tām saglabājas to dabiskā ķīmiskā forma, tās nav pakļautas skābekļa ietekmei, nenotiek oksidācija un produkts nesatur dažādus ķīmiskus piejaukumus, smagos metālus, neorganiskos sāļus, olbaltumvielas, šķiedrvielas un alergēnus.

Smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstrakta sastāvā ir nepiesātinātās Omega-3, Omega-6, Omega-9 taukskābes, augu steroli, beta-sitosterols, taukos šķīstoši vitamīni, kā arī citas bioloģiski aktīvas vielas. Produktu ieteicams lietot ikvienam, lai veicinātu sirds un asinsvadu sistēmas veselību, kā arī organisma imūnsistēmas darbību. Jāatceras, ka neviens uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu, kā arī neārstē slimības, tādēļ pacientiem ar jau esošām sirds un asinsvadu slimībām ir jālieto ārsta izrakstītie medikamenti.
Produkta ieteicamā dienas deva ir divas kapsulas jeb 2000 mg (tādējādi nodrošinot 600 mg alfa-linolēnskābi augu izcelems Omega-3).