HIPPOCOR® lipīdu ekstrakta biopieejamības novērojums: pieaug veselīgo nepiesātināto taukskābju un samazinās “slikto” taukskābju līmenis asinīs.

Lai noteiktu HIPPOCOR® smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstrakta potenciālu ietekmi uz asins lipīdu profilu jeb to, kā izmainās taukskābju sastāvs asinīs pēc HIPPOCOR® lietošanas, 2023. gadā síbiotech sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR” veica biopieejamības novērtējumu produktam HIPPOCOR®.

Šajā pilotnovērojumā tika iekļauti pieci veseli dalībnieki. No katra pētījuma dalībnieka tika ņemti asins paraugi pirms un pēc HIPPOCOR® lietošanas – attiecīgi pēc 1, 6, 24 un 31 stundas.

Pētījuma norises laikā tā dalībnieki izvairījās no gaļas, piena, zivju, sviesta, eļļas, riekstu u.c. produktu lietošanas uzturā, kas satur jebkādus taukus.

Novērojuma rezultāti parādīja, ka pirms un 6 līdz 24 stundas pēc HIPPOCOR® lietošanas, asinīs par 10% pieauga veselīgo nepiesātināto taukskābju daudzums, savukārt par 5% samazinājās piesātinātās taukskābes.

Tas liecina par to, ka izmantojot HIPPOCOR® produkta iegūšanā pielietotās tehnoloģijas, ir iespējams iegūt bioaktīvas vielas, tai skaitā, veselīgās taukskābes to dabīgajā formā, kas turklāt spēj uzsūkties organismā un veicināt sirds un asinsvadu sistēmas veselību.

Ņemot vērā pilotnovērojuma pirmos rezultātus, to plānots turpināt 2023. gada beigās.

Atsauces:
Lipid extract of sea buckthorn seeds and blood fatty acid profile, Kristaps Erglis et al Medicina (Kaunas) 2023;59 (Supplement 1):40