Health4Cardio – Latvijas un Igaunijas pārrobežu projekts veselības veicināšanai

FOTO: Health4Cardio projekta komanda.

Šī gada oktobrī AS SISTĒMU INOVĀCIJAS sadarbībā ar Igaunijas uzņēmumu BioCC OÜ uzsācis pārrobežu sadarbības projektu Health4Cardio, kura mērķis ir izstrādāt inovatīvu bioaktīvu savienojumu kombinācijas produktu sirds un asinsvadu, kā arī gremošanas trakta veselības veicināšanai.

Latvijas biotehnoloģiju uzņēmums síbiotech (AS “SISTĒMU INOVĀCIJAS” struktūrvienība) specializējas naturālo bioloģiski aktīvo savienojumu ekstrakcijā, pētniecībā un veselību veicinošu produktu ražošanā. Izmantojot modernu, dabai draudzīgu un ilgtspējīgu tehnoloģiju – superkritisko šķīduma ekstrakciju ar ogļskābo gāzi (CO2), tiek iegūts augstvērtīgs smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstrakts (Omega-3,6,9 un augu steroli), kuram piemīt sirds un asinsvadu veselību, kā arī vielmaiņu un imunitāti veicinošas īpašības. Savukārt Igaunijas uzņēmums BioCC strādā ar augstas kvalitātes pienskābajām baktēriju kultūrām, kā arī veic klīniskos pētījumus par probiotikām un funkcionālo pārtiku. Projekta kopīgais izaicinājums ir atrast piemērotāko un efektīvāko tehnoloģisko risinājumu, lai apvienotu klīniski pārbaudītas probiotiskās baktērijas ar klīniski novērtētu smiltsērkšķu sēklu lipīdu ekstraktu, radot inovatīvu produktu sirds un asinsvadu, kā arī gremošanas trakta veselības veicināšanai.

Tāpat projekta ietvaros plānota jaunā veselību veicinošā produkta prototipa darbības mehānisma un biopieejamības novērtēšana, veicot klīnisko novērojumu.

Par projektu

Norises laiks: 01.10.2023.-01.10.2025

Konkrētais mērķis: 2.1.: MVU ilgtspējīgas izaugsmes un konkurētspējas veicināšana un darba vietu radīšana MVU, tostarp ar produktīvām investīcijām

Kopējais budžets: 577 375 €

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums: 461 900€

Partneru līdzfinansējums: 115 475€

Vairāk: www.sibiotech.com