HIPPOCOR® Omega-3,6,9 no smiltsērkšķiem

HIPPOCOR® Omega-3,6,9 taukskābes un beta-sitosterols no smiltsērkšķu sēklām

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS
Reģistrācijas numurs PVD uztura bagātinātāju reģistrā: 13869

Smiltsērkšķi veicina sirds un asinsvadu sistēmas veselību, kā arī organisma imūnsistēmas darbību.
Smiltsērkšķī koncentrējas dažādas dabas bagātības.
Viena kapsula atbilst aptuveni 50 gramiem svaigu smiltsērkšķu ogu.

Smiltsērkšķu eļļa sastāvā ir līdz 90% nepiesātinātās taukskābes, no kurām 75% ir polinepiesātinātās taukskābes (linolskābe un alfa-linolēnskābe) un 15% mononepiesātinātās taukskābes (oleīnskābe).Papildus tam, smiltsērkšķu sēklu eļļa sastāvā ir arī fitosteroli (tai skaitā beta-sitosterols).

Smiltsērkšķu sēklu eļļa ir iegūta, izmantojot inovatīvu un dabai draudzīgu ražošanas tehnoloģiju – superkritisko šķīduma ekstrakciju ar ogļskābo gāzi (CO2). Ekstrakcijas metode ir saudzīga un efektīva, nodrošinot to, ka gala produktā saglabājas un koncentrējas visas aktīvās uzturvielas.

Produkts nesatur šķīdinātāja (CO2) atliekas, jo pēc ekstrakcijas tas tiek pārvērsts atpakaļ gāzveida stāvoklī.
Hippocor sastāvā ir tīra smiltsērkšķu sēklu eļļa, tā nesatur – neorganiskos sāļus, smagos metālus, olbaltumvielas un pārtikas alergēnus.

Lietošana: 2 kapsulas dienā, ieteicams ar glāzi ūdens. Var lietot abas kapsulas vienlaicīgi. Ieteicams produktu lietot 30 dienas.

Brīdinājumi: Nepārsniegt ieteicamo diennakts devu. Neizmantot uztura bagātinātājus kā pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietotājus. Ieteicams lietot bērniem sākot no 6 gadu vecuma.  Nav ieteicama lietošana grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā. Uzglabāt bērniem nepieejamā vietā. Uzglabāt sausā, tumšā vietā līdz +25°C temperatūrai.

Sastāvdaļas (diennakts devai): Smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) sēklu eļļa * 2000 mg, kapsulas apvalks (želatīns – zivju izcelsmes, (mitrumuzturētājs) glicerīns, ūdens).
* Iegūts superkritiskās ekstrahēšanas (CO2) rezultātā

Nesatur mākslīgās krāsvielas, organiskos šķīdinātājus un pesticīdus, nav ĢMO.

Aktīvās uzturvielas:

1 kapsulā 2 kapsulās
Smiltsērkšķu sēklu eļļa (Hippophae rhamnoides), kas satur: 1000 mg: 2000 mg:
Linolskābe (Omega-6 taukskābe) 370 mg 740 mg
Alfa-linolēnskābe (Omega-3 taukskābe) 300 mg 600 mg
Oleīnskābe (Omega-9 taukskābe) 170 mg 340 mg
Beta-sitosterols 7 mg 14 mg

Iepakojumā: 30 vai 60 kapsulas.


Hippocor
klīniskais novērojums

Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūts 2021. gadā uzsāka smiltsērkšķu sēklu eļļas produkta HIPPOCOR® (Omega – 3, 6, 9 taukskābes no smiltsērkšķiem)1,2 klīnisko novērojumu, kurā tiek atlasīti un iekļauti pacienti ar paaugstinātu sirds un asinsvadu slimību reziduālo (atlieku) risku*.
Papildus standarta medicīniskajai terapijai un zāļu lietošanai, iekļautie pacienti lieto 2000 mg (divas kapsulas) HIPPOCOR® uztura bagātinātāju.
Šobrīd novērojumā ir iekļauti jau 49 pacienti, kuri trīs mēnešus lietoja HIPPOCOR®.
No 49 pacientiem 46 pacientiem ir veikts trīs mēnešu apsekojums (follow-up), kurā ir secināts, ka produkts ir lietošanai drošs (netika novērotas nevēlamas blakusparādības). Papildus ir novērots, ka pēc 3 mēnešu HIPPOCOR® lietošanas ir tendence uzlaboties vairākiem parametriem, tostarp, asinsspiedienam un glikozes līmenim. Pēc šobrīd pieejamajiem datiem, secināms, ka papildus uzturā lietojot HIPPOCOR® normalizējas vielmaiņa. Šobrīd novērojums turpinās un tajā ir plānots iekļaut vairāk nekā 100 pacientu.

* Reziduālais risks ir makrovaskulāru notikumu un mikrovaskulāru komplikāciju risks, kas saglabājas lielākai daļai pacientu, neskatoties uz standarta aprūpi, t.sk., mērķa zema blīvuma holesterīna līmeņa sasniegšanu un intensīvu arteriāla asinsspiediena un glikozes līmeņa kontroli (R3i International Steering Committee).

Atsauces:
1 Sea Buckthorn Seed Oils as a Novel Omega 3 Source for Coronary Heart Disease Patients with Residual Risk, Iveta Mintale et al Medicina (Kaunas) 2022;58(Supplement 1);
2 How to Reduce the Residual Cardiovascular Risk: Focus on Phytosterols, Kristaps Erglis et al Medicina (Kaunas) 2022;58 (Supplement 1).

 

Augu izcelsmes Omega taukskābes un augu steroli

Omega-3
Alfa-linolēnskābe (Omega-3) ir augu izcelsmes polinepiesātinātā taukskābe, kas jāuzņem ar uzturu. Tā ir atrodama dažādos augos, linsēklās, kaņepju sēklās un salvijā, riekstos, tai skaitā arī smiltsērkšķu sēklās. Epidemioloģiskajos pētījumos ir izvirzīta hipotēze, ka alfa-linolēnskābe ir būtiska uzturviela, kas palīdz mazināt sirds un asinsvadu slimību riksu1.
Lionas Uztura sirds pētījumā (Lyon Diet Heart Study) tika secināts, ka pacientiem, kuri sekoja Vidusjūras diētas paradumiem, tika novērots atkārtota sirds un asinsvadu slimību riska samazinājums par 50–70% četru gadu apsekojuma periodā.2
Savukārt, GISSI (Gruppo Italiano per lo Studio della Sopravvivenza nell’Infarto miocardico) pētījumā tika novērots, ka, sekojot Vidusjūras diētas uztura paradumiem un papildus lietojot 1 gramu Omega-3 taukskābju dienā, tika novērots mirstības samazinājums no sirds un asinsvadu slimībām par 30% un pēkšņas nāves risks no sirds un asinsvadu slimībām par 45%.2

Omega-6
Linolskābe (Omega-6) ir neaizstājama polinepiesātinātā taukskābe, kas ir sastopama dažādos augos, sezama, kaņepju, smiltsērkšķu sēklās, kā arī dažādos riekstos. Linolskābe ir nepieciešama organisma normālai augšanai un attīstībai.3 Linolskābe ir priekštecis arahidonskābes sintēzei organismā, kas ir nozīmīga taukskābe nervu sistēmas darbības nodrošināšanai, hormonu sintēzei un citiem fizioloģiskajiem procesiem.4 Omega-6 taukskābes ir nepieciešamas normālai iekaisuma rekcijas norisei.

Omega-9
Oleīnskābe (Omega-9) ir mononepiesātinātā taukskābe, kas ir galvenā (līdz 79%) olīveļļas sastāvdaļa.5 Epidemioloģiskajos pētījums ir novērots, ka, lietojot uzturā mononepiesātinātās taukskābes, īpaši ar oleīnskābi bagāto olīveļļu, samazinās sirds un asinsvadu slimību risks.6 Arī smiltsērkšķu sēklu eļļa ir oleīnskābes avots.

Augu steroli (beta sitosterols)
Augu steroli, tai skaitā beta-sitosterols, ir sastopami augu izcelsmes produktos, pārsvarā tie ir riekstos un sēklās. Augu sterolu molekulārā struktūra ir ļoti līdzīga holesterīnam, tādēļ tie, nonākot zarnu traktā, konkurē ar holesterīnu par uzsūkšanos asinīs. Tādejādi, lietojot uzturā produktus ar augu steroliem, tostarp smiltsērkšķus, iespējams, tiek samazināts ar pārtiku uzņemtā holesterīna daudzums.7,8

Atsauces:
1 Alpha-linolenic acid and coronary heart disease, M.de Lorgeril et al Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases, Volume 14, Issue 3, June 2004, Pages 162-169
2 The Mediterranean-style diet for the prevention of cardiovascular diseases Michel de Lorgeril et al Public Health Nutr. 2006 Feb;9(1A):118-23. doi: 10.1079/phn2005933.
3 Hansen, A. E., Haggard, M. E., Boelsche, A. N., Adam, D. J. & Wiese, H. F. Essential fatty acids in infant nutrition. III. Clinical manifestations of linoleic acid deficiency. J. Nutr. 66, 565–576 (1958).
4 Brenna, J. T. Arachidonic acid needed in infant formula when docosahexaenoic acid is present. Nutr. Rev. 74, 329–336 (2016).
5 The Main Component of Olive Oil on Postprandial Metabolic Processes, SergioLopez et al Olives and Olive Oil in Health and Disease Prevention.
6 Bioactive Compounds and Quality of Extra Virgin Olive Oil Cecilia Jimenez-Lopez et al Foods. 2020 Aug; 9(8): 1014.
7 Ras RT, Hiemstra H, Lin Y, et al. Consumption of plant sterol-enriched foods and effects on plasma plant sterol concentrations—a meta-analysis of randomized controlled studies. Atherosclerosis. 2013;230:336–346.
8 Ferguson JJ, Stojanovski E, MacDonald-Wicks L, et al. Fat type in phytosterol products influence their cholesterol-lowering potential: a systematic review and meta-analysis of RCTs. Prog Lipid Res. 2016;64:16–29.