Par mums

síbiotech dabas vielu ražotne ir uzņēmuma AS “SISTĒMU INOVĀCIJAS” struktūrvienība, kas izveidota 2019. gadā ar mērķi veikt dabasvielu pētniecību un ražošanu.

AS “SISTĒMU INOVĀCIJAS” ir dibināta 2007. gadā, apvienojoties nozares speciālistiem medicīnā ar mērķi sniegt klīniskās pētniecības pakalpojumus.

2014. gadā papildus pamatdarbībai uzņēmums pievērsās dabas vielu pētniecībai piesaistot speciālistus no bioloģijas un farmācijas nozarēm. Savukārt 2019. gadā uzņēmums izveidoja pilot ražošanas rūpnīcu síbiotech.

Šobrīd síbiotech specializējas dabasvielu ieguvē (ekstrakcijā), izmantojot modernas un dabai draudzīgas ekstrakcijas metodes. síbiotech veic dabasvielu ekstrakciju gan pētniecības nolūkiem, gan arī rūpnieciskas ražošanas mērogā.

Dabasvielu ieguvē tiek izmantota superkritiskās šķīduma ekstrakcijas tehnoloģija ar ogļskābo gāzi (CO2). CO2 (ogļskābā gāze) ir atzīta par drošu un nekaitīgu šķīdinātāju (GRAS – Generally Recognized As Safe), kā arī izmantotais CO2 pēc ekstrakcijas netiek atbrīvots atmosfērā, bet reciklēts atkārtotai izmantošanai. Izejmateriāla pirmapstrādei pirms ekstrakcijas veikšanas tiek izmantota liofilizācijas (aukstuma kaltēšanas) tehnoloģija.

síbiotech ir arī savas lauksaimniecības platības izejvielu nodrošināšanai – smiltsērkšķu (Hippophae rhamnoides) stādījumi 20 hektāru platībā nodrošina smiltsērkšķu sēklu eļļas ieguvi un ražošanu.

Superkritiskā šķīduma ekstrakcija tiek izmantota dabasvielu ieguvei no ogām, augļiem un ārstniecības augiem pielietošanai sekojošās nozarēs:

  • zaļās farmācijas produktos;
  • kosmētikas produktos;
  • funkcionālās pārtikas produktos;
  • uztura bagātinātājos.

Papildus tam síbiotech izstrādā savu produktu līniju ar funkcionāliem produktiem, kuros tiek izmantoti uzņēmumā ražotie dabasvielu ekstrakti:

  • sirds un asinsvadu sistēmas veselības veicināšanai (HIPPOCOR®);
  • imunitātes veicināšanai (HIPPOCOR®);
  • lai mazinātu novecošanos (anti-aging);
  • ādas veselībai un skaistumam.

Ņemot vērā pētniecības un dabasvielu ieguves pieredzi, síbiotech piedāvā pakalpojumus dažādu dabasvielu ekstraktu ražošanai, izmantojot superkritisko šķīdumu ekstrakciju, kā arī liofilizācijas (aukstuma kaltēšanas) pakalpojumus.

síbiotech mērķis ir augstas pievienotās vērtības produktu ražošana, tādēļ cenšamies izmantot Latvijā audzētas izejvielas – ogas, augļus un augus, kā arī to pārstrādes blakusproduktus, lai no tiem radītu vērtīgus produktus.