Ar ko Hippocor produkts atšķiras no Omega-3 taukskābēm, ko satur zivju eļļa?

Hippocor ir mūsu zinātnieku radīts inovatīvs dabas vielu produkts no Latvijā audzētiem smiltsērkšķiem. Tas satur veselīgās augu izcelsmes Omega-3 (alfa-linolēnskābe) taukskābes, kas nav zivju eļļā.
Hippocor produkta priekšrocība ir tā, ka taukskābes tiek iegūtas no smiltsērkšķu sēklām koncentrētā veidā, saglabājot visas veselīgās taukskābes un citas vērtīgās dabas vielas. Līdz ar to taukskābes un citi bioaktīvie savienojumi darbojas komplementāri un viens otru papildina, sniedzot vēl lielāku efektu organismam.
Uzņemot augu izcelsmes Omega-3 jeb alfa-linolēnskābi, organisms sintezē sirds un asinsvadu veselībai nozīmīgās taukskābes – EPS (eikozapentaēnskābi) un DHS (dokozapentaēnskābi). Šīs taukskābes ir atrodamas arī zivju eļļas sastāvā.
Atšķirībā no zivju eļļas, Hippocor smiltsērkšķu sēklu eļļas lipīdu frakcija jeb ekstrakts, satur dabīgos taukos šķīstošos vitamīnus, antioksidantus un citus bioaktīvus savienojumus, kas organismā mijiedarbojas un palīdz uzlabot kopējo veselību.
Hippocor satur arī Omega-6 (linolskābi), kas nepieciešama organisma normālai augšanai un attīstībai, kā arī Omega-9 (oleīnskābi), kas ir galvenā olīveļļas sastāvdaļa, kuru, lietojot regulāri uzturā, mazinās sirds un asinsvadu slimību risks.

Produkts tiek iegūts no Latvijā audzētām smiltsērkšķu sēklām, izmantojot mūsdienīgu un dabai draudzīgu tehnoloģiju – superkritisko šķīduma ekstrakciju ar ogļskābo gāzi (tā pati gāze, kuru mēs izelpojam un kura tiek izmantota dzirkstošajiem dzērieniem, kas ir droša un nekaitīga). Šī inovatīvā metode ir saudzīga, tādējādi taukskābes nav ķīmiski modificētas vai termiski apstrādātas, kā tas mēdz būt citos uztura bagātinātājos. Iegūtie dabasvielu ekstrakti ir mikrobioloģiski stabili un ar garu derīguma termiņu, tie ir tīri – nesatur smagos metālus, neorganiskos sāļus, olbaltumvielas, šķiedrvielas un alergēnus. Būtiska tehnoloģijas priekšrocība ir tā, ka eļļas frakcijas iegūšanas procesā nav saskares ar skābekli, kas samazina taukskābju oksidācijas risku, tāpēc produkts saglabā labās bioloģiskās īpašības un nebojājas.