Ar kādām inovatīvām tehnoloģijām tiek iegūts HIPPOCOR® smiltērkšķu sēklu ekstrakts?

Mūsu dabas vielu ražotnes Sí biotech mērķis ir radīt kvalitatīvus, efektīvus un veselīgus produktus, balstoties jaunākajos zinātniskajos pētījumos, sadarbojoties ar vadošajiem Latvijas zinātniekiem un ārstiem, kā arī izmantojot mūsdienīgas un dabai draudzīgas tehnoloģijas.
Tāpēc produkta HIPPOCOR® smiltsērkšķu sēklu ekstrakts jeb lipīdu frakcija tiek iegūta no Latvijā audzētu smiltsērkšķu sēklām, izmantojot modernu, saudzīgu un ilgtspējīgu tehnoloģiju – superkritisko šķīduma ekstrakciju ar ogļskābo gāzi (CO2). Šī ir tā pati gāze, kuru mēs izelpojam un kas tiek izmantota gāzēto dzērienu ražošanā! Pateicoties inovatīvām tehnoloģijām, gāzes izmantošana ir produktam droša un ne vien tam nekaitē, bet tieši otrādi – pateicoties tai, tiek iegūts pilnīgi tīrs ekstrakts, kas sastāv tikai no taukos šķīstošām vielām, tostarp, taukskābēm, taukos šķīstošiem vitamīniem un citiem bioaktīviem savienojumiem, kas gala rezultātā tiek pildīti mūsu produkta HIPPOCOR® oranžajās kapsulās.

Kā tas iespējams?

Pakļaujot ogļskābo gāzi spiedienam (74bar) un temperatūru (31°C), tiek sasniegta, tā saucamā, kritiskā robeža, kurā CO2 nonāk “superkritiskā” stāvoklī un kļūst par lielisku šķīdinātāju nepolārām jeb taukos šķīstošām vielām, tostarp, taukskābēm, taukos šķīstošiem vitamīniem un citiem bioaktīviem savienojumiem.

Tādējādi tiek iegūts tīrs ekstrakts, kas nesatur piemaisījumus, tostarp, šķiedrvielas, olbaltumvielas, alergēnus, pelnus, smagos metālus, toksīnus, tāpēc, ka tie vienkārši nešķīst ogļskābajā gāzē. Papildus tam, augstais spiediens nodrošina to, ka iegūtais produkts ir mikrobioloģiski tīrs. Turklāt ražošanas procesā produktam nav saskares ar skābekli, kas pasargā taukskābes no oksidācijas un bojāšanās riska, un līdz ar to pagarina lietošanas termiņu.

Būtiski uzsvērt, ka iegūtie bioaktīvo vielu ekstrakti nesatur CO2 atliekas, jo pēc ekstrakcijas “šķīdinātājs” tiek pārvērsts atpakaļ gāzveida stāvoklī un pilnībā atdalās no iegūtā produkta. Jāpiemin, ka šo tehnoloģiju izmanto gan farmācijā, gan pārtikas ražošanā! Viens no spilgtākajiem piemēriem ir bez kofeīna kafijas ražošana, izmantojot šo tehnoloģiju kofeīns tiek atdalīts no kafijas un iegūto kofeīnu izmanto farmācijas nozare.

Te vēl dažas superkritiskās šķīduma ekstrakcijas tehnoloģijas priekšrocības:
• bioaktīvās vielas ekstrakcijas procesā netiek ķīmiski pārveidotas, tāpēc saglabājas to dabiskā ķīmiskā forma, kāda tā ir sastopama dabā izejvielās (augu sēklās);
• ekstrakcijas tehnoloģija ir saudzīga, tāpēc saglabājas bioaktīvo vielu īpašības un efektivitāte;
• iegūtie dabas vielu ekstrakti ir ar augstu bioaktīvo vielu koncentrāciju, tie ir stabili un nesatur mikrobioloģisko piesārņojumu.

Katrai HIPPOCOR® produktu partijai tiek veiktas analīzes gan bioaktīvajām uzturvielām, kā arī drošības jomā tiek pārbaudīta mikrobioloģiskā tīrība, smagie metāli, toksīni un citi savienojumi, kas potenciāli varētu radīt piesārņojumu. Mūsu mērķis ir nodrošināt jums drošu, kvalitatīvu, efektīvu un, protams, veselīgu produktu.